Haberler

Sektörden en son haberler

III. İnşaat ve Konut Konferansı Büyük bir Katılımla Gerçekleştirildi.

news

HITACHI Türkiye ve KKTC Genel Distribütörü Asal İklimlendirme Aş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Turhan KARAKAYA’nın  ‘’ Mesleki- Teknik Eğitim ve Belgelendirmede Türkiye, Avrupa Birliği ve Dünya Ölçeğinde Güncel Gelişmeler ‘’  konulu sunumuyla yer aldığı, III. İnşaat ve Konut Konferansı 13 Ocak 2015 tarihinde Marriot Hotel Asia’a da yapıldı.

Sektörün yoğun ilgi gösterdiği konferansta: Ülkemizdeki mesleki ve teknik eğitimin genel durumu hakkında rakamsal analizlerden, AB’ye giriş sürecinde eğitimle ilgili olası gelişmelerden, Europass sistemi, diploma ekleri, uzmanlık, sertifikasyon ve belgelendirme konularında yeni yapılanmalardan bahsedildi. Bunların yanı sıra Avrupa yeterlilikleri ve ülkemize etkileri , Ulusal yeterlilik sistemi ve mesleki yeterlilik kurumu , İnşaat alanıyla ilgili meslek standartlarında güncel gelişmeler ve Teknik iş gücünün uluslararası rekabete açılması için yapılması gereken çalışmalar hakkında katılımcılara ayrıntılı bilgi aktarıldı . Konferansın sonunda katkılarından dolayı Sn. Turhan KARAKAYA’ya  teşekkür plaketi taktim edildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

https://www.forexman.xyz